O Nás

Historie kamenického řemesla rodinné firmy Kamenictví Žádník je stará 29 let. Na jejím začátku byl strýc z matčiny strany, který se vyučil kamenickému řemeslu. Od roku 1997 pod jeho vedením začal pracovat starší z bratrů Žádníků David. Nejprve si u strýce přivydělával jako brigádník. Práce ho zaujala natolik, že u strýce zůstal natrvalo jako zaměstnanec. V jeho brněnské firmě po dobu deseti let sbíral zkušenosti. Dnes říká, že ta léta v Brně pod strýcovým vedením mu dala víc než jakákoliv odborná škola. Mladší z bratrů Martin se rozhodl pro kamenické řemeslo také. Vyučil se ve Světlé nad Sázavou v oboru kameník, kde získal odborné i praktické znalosti a zkušenosti. Ve studiu pokračoval dál na umělecko-průmyslové škole obor vzdělání uměleckořemeslné zpracování kamene se zaměřením na kamenosochařské práce. Po ukončení školy se oba bratři dohodli, že založí společnou rodinnou firmu. Martinovy odborné znalosti a Davidova desetiletá praxe byly opravdu solidním základem pro dobře fungující kamenictví. Protože oba pocházejí z Veselí nad Moravou, umístili sídlo firmy právě zde. Tak vznikla dnes již dobře známá firma KAMENICTVÍ ŽÁDNÍK. Již od počátku se firma zaměřila na práci pouze s kvalitním materiálem.

V dnešní době je KAMENICTVÍ ŽÁDNÍK zavedenou a dobře fungující rodinnou firmou, která nenabízí jen hřbitovní architekturu a doplňky ke hrobům. Schody, sokly, parapety, kamenná dlažba a obklady, krbové římsy, výrobky z pískovce, zahradní architektura, kašny, doplňky do zahrad z přírodního kamene a spousta dalších kamenických výrobků a prací, to je současný nabízený sortiment této kamenické firmy.

Bratři Žádníkovi a jejich KAMENICTVÍ jsou zárukou kvalitně provedené řemeslné práce. Jejich cílem je spokojenost zákazníka a odvedená práce, za kterou se ani po letech není třeba stydět. Individuální přístup ke každému zákazníkovi, pomoc při výběru toho nejoptimálnějšího řešení každé zakázky jsou samozřejmostí.

Rádi bychom Vás pozvali na prohlídku firemních www stránek. Můžete si prohlédnout fotografie ze zajímavých projektů realizovaných firmou KAMENICTVÍ ŽÁDNÍK. Máte zde také možnost získat důvěrné informace o kamenické odbornosti.

Kamenictví Žádník –
tradice, kvalita, profesionalita!